19
Led

Prodej blu-ray roste, Avatar už v květnu?

Přestože ekonomická krize podle všeho zdaleka není u konce a je spíše oddalována, prorokové předpovídající konec blu-ray si na své jen tak nepřijdou. V roce 2009 stoupl počet domácností vybavených blu-ray přehrávačem na 17 milionů jen ve Spojených státech a objem prodejů/výpůjček se zvýšil na 1,5 mld. dolarů. pokračování…
blu-ray filmy Avatar

A to i přesto, že zdaleka nejvíc v roce 2009 vydělávala filmovému průmysla kina, zřejmě díky postupujícímu přechodu na 3D. Online distribuce, tedy digitální downloady, ve stejné době zabrala pouze 360 mil. dolarů. Jak se zdá, online distribuce je pořád ještě v plenkách.

Celkem pět blu-ray filmů uvedených v roce 2009 přesáhlo prodeje 1 milionu kusů. V posledním čtvrtletí minulého roku se prodalo 4,5 mil. blu-ray přehrávačů, za celý rok 2009 pak osm milionů. Počet domácností vybavených HDTV stoupl na 48 milionů. Všechna zmíněná čísla platí pro Spojené státy americké.

Letos má být hlavním tahákem pro všechny nadšence domácího kina 3D televize a 3D filmy. Veletrh CES 2010 ukázal, že výrobci jsou připraveni, teď už je to jen na producentech obsahu.

Ápropos, Avatar na blu-ray údajně vyjde už před 1. červnem 2010. Očekává se vydání klasické edice v dubnu a znovuvydání ve speciální edici (že by 3D?) během července/srpna. Mimochodem, předávání filmových Oskarů je letos naplánováno na 7. března.

zdroj: blu-ray.com via engadget.hd, engadget.hd

3 komentáře u “Prodej blu-ray roste, Avatar už v květnu?

  1. Zase „blůrejovsky optimistický“ článek… Kolik jich už takových bylo. Nikdo netvrdí, že blu-ray krachne – časem se prostě musí prosadit. Jde o to jak pomalu se prosazuje. Proč uvádíte čísla o bluray jen tak, bez srovnání s čísly DVD ? Jakou to asi má vypovídající hodnotu ? Blu-ray se rozšiřuje mnohem pomaleji než starší „blůrejovsky optimistický“ články předpovídaly.

    PS: Avatar je jen hezky vypadající SHIT. Každý kdo někdy viděl nějaký scénáristicky kvalitní film to musí uznat.

  2. re: cvc – Vypovídající hodnotu to má takovou, že říká: čísla jdou nahoru a ne dolů, nebo že třeba stojí na místě. Je to krátká zprává o tom, že blu-ray se drží – aby např. ti, co si mysleli, že krachne, mohli být vyvedeni z omylu, jak sám upozorňuješ. Porovnání s DVD chybí proto, že jde o krátký článek obsahující stručné shrnutí aktuálního dění. Samozřejmě rádi – a to je velmi dobrý nápad – zpracujeme rozsáhlejší článek, který se zaměří na srovnání blu-ray vs. DVD.

  3. Videl jsem Avatar i dost filmu s opravdu dobrym scenarem, ale presto nemohu souhlasit se zde shitoidnim nazorem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *