25
Bře

Analytici znovu věští televizi od Apple

Internet se šíří úplně všude, tak jak v roce 2000 kdekdo předvídal. Je v mobilu, v ledničce i v televizi. Logické je, aby se ti, kdo dnes na internetu hrají prim, začali tlačit do starých oborů. Znovu se proto objevují spekulace, že Apple chystá vlastní televizi připojitelnou k internetu. pokračování…
Apple televize HDTV

Apple je dnes nikoliv počítačovou firmou, jak si mnoho lidí pořád myslí, ale firmou působící v oblasti spotřební elektroniky. Ostatně, ze samotných počítačů se díky iPadu stává spotřební elektronika. Propracovaný ekosystém zařízení dává dnes Apple jedinečnou pozici pro uvedení vlastní HDTV.

Apple už jeden produkt s přídomkem „TV“ má, a to Apple TV. Jde však pouze o jednoduchý set-top-box. Přitom s výrobou kvalitních displejů Apple Cinema Display má letité zkušenosti skrze partnerství s firmami, které pro něj LCD displeje vyrábějí.

Podle analytik z Piper Jaffray má dnes Apple vynikající pozici v oblasti zábavy: má software (iTunes), hardware (iPod, iPad, iPhone) i obsah (filmy, hudbu, hry). Trh s domácí zábavou má jen ve Spojených státech hodnotu 31,8 mld. ročně. Televize od Apple by teda mohla být řešením „vše v jednom“ by Apple.

Přestože COO Apple Tim Cook prohlásil, že firma nemá v tomto trhu žádný zájem, analytici věří, že během následujících dvou až čtyř let se televize s logem nakousnutého jablka objeví, a to v cenové relaci kolem 2000 dolarů.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz