11
Led

CES 2010: Technicolor předvedl 3D televizi bez brýlí!

3D televize je v kurzu. Problém spočívá v tom, že jde pořád takové řekněme „předpotopní“ 3D. Ne takové 3D, jaké známe ze sci-fi, páč tam žádné brýle nenosí! Technicolor zřejmě sci-fi bedlivě sleduje, protože hluboko v temném, zastrčeném stánku na CES 2010 ukázal přesně tenhle svatý grál: 3D televizi bez brýlí. pokračování…
3D televize Technicolor

Technologie je to údajně už dva roky stará, ale teprve teď vyplouvá naa povrch díky tomu, že se o 3D televize začínají konečně zajímat i skuteční výrobci televizí. Funguje to údajně tak, že na svou LCD či plazmovou televizi přiklapnete ještě jednu čočku.

3D televize Technicolor - logo

Problém je, že 3D efekt, který taková televize produkuje, není tak kvalitní jaký nabízejí klasické 3D televize s brýlemi. Záleží totiž na tom kde přesně sedíte. Pokud umístíte své ctěné pozadí do optimální pozice, pak je vše OK.

V opačném případě ale může obraz vypadat rozmazaný a ne tak hluboký. Beware! Pokud se přiblížíte k takovéhle 3D televizi příliš blízko, můžete přijít i nevolnost a zvracení. Blít doma u televize rozhodně nechceme, no ne? Take care!

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: neowin, foto: Neowin

3 komentáře u “CES 2010: Technicolor předvedl 3D televizi bez brýlí!

  1. Rozmazání kontur nebude problém jenom této televize. Byl jsem na Avatarovi v Cinestar (aktivní shutter stereoskopické brýle) a patrně díky špatné synchronizaci obrazu s brýlemi to první 1/2 filmu bylo neostré. Kupodivu druhá polovina filmu, kde jsou rychlé bojové scény duchy netrpěla.

  2. Tohle je dokonce ještě starší, před dvěma lety to představil Philips v komerčním produktu, který se na některých trzích v Západní Evropě normálně prodával (za cenu cca. 5000 €). Mimochodem, psalo se o tom i tady :o) http://www.hdtvblog.cz/novinky/philips-prevedl-3d-televizi-s-quad-hd-rozlisenim

  3. Už na první pohled je vidět, že obrazu něco chybí – že by jas, saturace a kontrast ? Vyšisované barvy a kontrast jako u prvních lcd televizorů z dřevních dob.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *