28
Lis

Jakou koupit HD televizi? LCD vs plazma

HD televize SamsungServer AVMania přináší zajímavý článek „Kupujeme televizor: plazma nebo LCD?“, ve kterém rozebírá jednotlivé aspekty nákupu HD televize (velikost obrazovky, pozorovací úhel, obnovovací frekvence obrazovky atd.).

Technologie plazmy nabízí mnohem rychlejší reakční čas při změnách barvy, tj. bez ohledu na rychlost změny obrazu je teoreticky obraz stále ostrý. LCD technologie byla původně určená pro monitory k počítači, tj. pro zobrazení dat, nikoliv videa. Novější generace LCD uvádějí čas změny jasu často kratší než 8 ms (už i 3 ms). Bohužel jde většinou o hodnotu změny z černé na bílou. Reálná hodnota, kdy změna není úplná, bývá horší.“ (celý článek)

Nakupujte na Mall.czNakupujte LCD televize výhodně na MALL

2 komentáře u “Jakou koupit HD televizi? LCD vs plazma

  1. Jak je to s pixel mapping u plazem? pokud se budu bavit o „levnych“ kouscích s 1024×768 a pustim do toho signal z PC, jaký muze nastat problem? Zlepsuje to pripadne HDMI pripojeni?

  2. pěkný seznam LCD a plazma televizí podporujících pixel mapping najdete zde, co se týká levných plazem, tam skutečně může nastat problém, že nepodporují plný pixel mapping 1:1 a obraz z PC je přepočítávaný, tedy nekvalitní. připojení přes HDMI určitě může pomoct, stejně jako přes DVI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *