03
Lis

LCD televize AMOI Full HD pod 30 000 Kč

LCD televize AMOI LC42T1ETo si tak náhodně brouzdám po českých eshopech, když na mě vybafne nabídka na Videoplaneta.cz: AMOI LC42T1E za 29 000 Kč. O téhle designově i obrazově velice povedené LCD televizi už jsme psali před časem, takže jen krátká rekapitulace: Full HD, úhlopříčka 106 cm, kontrast 1000:1, jas cd/m2, PIP, odezva 6,5 ms, HDMI a DVI s podporou HDCP. V e-shopu navíc k televizi dostanete jako bonus DVD Michal Pavlíček: Na kloboučku – BEST SESSIONS. AMOI LC42T1E už sice není z nejnovějších, ale ve své době to byla vynikající LCD televize, která si dodnes uchovává opravdu dobré parametry. Pokud má někdo osobní zkušenost, budeme rádi, pokud se podělí o své dojmy.

8 komentářů u “LCD televize AMOI Full HD pod 30 000 Kč

 1. LCD Amoi jsem dostala jako dárek, po dvou letech (3 měsíce po záruce-k naštvání) odešla. Další rána přišla, když autorizovaný servis už nefungoval – dozvěděla jsem se, že se televize už nevyrábějí a oni už je do opravy vlastně taky nepřijímají…Teď je na opravě u jediného opraváře, kterého se mi podařilo sehnat a který byl ochoten tuto značku opravit, takže se uvidí…Pro mně platí poučení: příště už jen prověřené značky se servisem

 2. Dobrý den. Taktéž uvedu poučení.

  LCD AMOI jsem koupil přímo od prodejce pana Ing. Průši a osobně pro ni dojel do Srbče, kde se TV montovaly a i v danou dobu prodávaly. Byl jsem z TV nadšený. Na začátku roku 2006 úplná bomba. Cena pod 40tis., 42´´, plné HD, USB, HDMI, etc…
  První problém rok po nákupu – odešel display. Po náročné komunikaci jsem dosáhl záruční opravy, ale nebylo to snadné. Druhý problém přesně za rok znovu display..To už bylo těsně před koncem záruky. Zde už jsem přes veškerou snahu nebyl schopen vykomunikovat její opravu v záruce. Vše se protahovalo pan Průša se zapíral i po telefonu jak mohl. Společnost Ohmega Elektronics, která TV montovala a prodávala je nyní v likvidaci a servis neexistuje! Takže výsledkem je, že mám doma stále v celku solidní TV ale se šmouhou na LCD, které už se asi nezbavím. Oprava by byla asi stejně dražší, než nyní dostupné nové LCD od renomovaných značek.

  Takže nikdy již více neprověřenou značku i když s pozlátkem…a už vůbec nedoporučuji nikdy jednat s panem Michalem Průšou, když by ho zase někdy napadlo jít prodávat třeba topinkovače:-)

 3. Takže průšu samozdřejmě také znám , propustil lidi a firmu která byla Ohmega Elektronics dal do likvidace , a založil Showa Elektronics . Takže totéž!!

 4. Tak jsem si po přečtení informací o této televizi uvědomil ,že pan Průša je čistý podvodník a na trh uvedl TV ,která má přesně vypočítaný chod 24měsícu a 14dní. Pak je zničená a neopravitelná . Měla by být na něj podaná hromadná žaloba a veškeré televize ,které dodal prošetřeny\ soudním znalcem zda komponenty, které byly pužity mají schopnost přežít alespoň 3roky a pan Průša věděl ,že jednorázovka mu pomůže zbohatnot. Což mu České zákony a jejich dodržování dovolily. TV nebyla z těch nejlevnějších ,ale měl jsem si koupit prověřenou značku.Zapoměl jsem ,že jsem v Česku a tady se prodá i v prověřeném obchodě šmejd.Proto ,že ho dodává šmejd.

 5. LCD Amoi jsem si taktéž zakoupil před cca 3 roky a po celou dobu fungoval, snad jen že občas nejde zapínat a vypínat dálkovým ovladačem.
  Jednoho rána jsem se však vzbudil a na domě byly vypadené jističe. Po asi hodinovém pátrání jsem zjistil že LCD Amoi LC42T1E je zdrojem výpadku a co je horší tak již nefunguje. Na Vaše názory na Amoi ale hlavně na obchodníka od kterého jsem také televizor zakoupil jsem došel až nyní, když hledám na webu nějaký servis.
  Pánové velmi jste mě potěšili.:-(

 6. Ahojte, mám tu stejnou televizi, taky od pana Průši a taky jsem si jí od něj kupoval osobně ze Srbče. Cena byla tenkrát tuším 46 000,- Kč a byla to jedna z prvních full HD LCD televizí v ČR. Od počátku jsem sháněl LCD s plným rozlišením kvůli propojení přes PC a sledování full HD filmů. V tomto ohledu byla televize geniální. Musím říct, že jí mám pořád a stále slouží. Jen po cca 4 letech se objevily dva tmavé svislé pruhy, které rozdělují obraz na třetiny. Zřejmě vysvícené trubice podsvícení. Nicméně je tento efekt zřetelný jen u světlých scén a obecně nějak zvlášť neruší. Takže jsem naštěstí jiné problémy řešit nemusel a po vašich zkušenostech jsem fakt rád :-)

 7. Mám dokonce dva AMOIE 82cm a 107cm
  Tu menší mám asi 8let a tu větší 6 let.Naprostá
  spokojenost.Bez jediné poruchy.TV běží u nás
  8h.denně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *