23
Říj

Mitsubishi LaserVue – lepší než Pioneer Kuro?!

Redaktoři magazínu The Tech Lounge dostali možnost otestovat novou HDTV Mitsubishi LaserVue 65″. Připojili ji k blu-ray přehrávači Panasonic DMP-BD30K a hned naproti postavili plazmovou televizi Pioneer Kuro PRO-151FD . To aby měli srovnání v podobné cenové kategorii – LaserVue se prodává za 6999 dolarů, Pioneer Kuro za 6500 dolarů. Obě televize však stavějí na odlišných technologiích – LaserVue je DLP, Kuro je plazma. Jakožto testovací materiál si vybrali blu-ray film Iron Man a Ice Age: Meltdown. Výsledky? Obrazová kvalita Mitsubishi LaserVue je podle nich bezkonkurenční. Kde ovšem Kuro vede, to jsou pozorovací úhly – zatímco Kuro vypadá jako „nádherný obraz visící na zdi“, Mitsubishi LaserVue je jako ostatní klasické DLP obrazovky od japonského výrobce. Na druhou stranu je třeba zabývat se i náklady, resp. spotřebou proudu u obou HD televizí. Zde jasně vítězí Mitsubishi, její nová HDTV má příkon pouze 135 W ve srovnání s 542 W pro Kuro. Mitsubishi uhodilo s novou laserovou technologií HD hřebíček na HD hlavičku.

Mitsubishi LaserVue

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Video Expert.cz

zdroj: thetechlounge

7 komentářů u “Mitsubishi LaserVue – lepší než Pioneer Kuro?!

  1. Tak to je teda luxus 135 W … Budou se delat i mensi nez 65″ preci jen 6999 dolarů je trosku hodne…

  2. fandím jednoznačně Pioneeru . aspon mají styl . a koho zajímá jakou mají spotřebu energie ??? … :)

  3. Clovece, vzchop se…135W vs. 542W….to neni rozdil nekolika W:)) ale stovek…a to uz cloveka zatracene zajima…nic proti pioneeru..

  4. Tož bych řekl, kolik to asi bude žrát v reálu. KURO si vezme v průměru půlku….Spotřeba do 300W průměrně je akceptovatelná, jako nová technologie mě spíš zajímá, jak to bude ukazovat kontrastně, rychle a s jakými barvami, srovnat KURO s jakoukoli LCD je k smíchu, tak jsem na tu Mitsubishi veeeeelmi zvědav! 8-)

  5. pro všechny fanoušky mitsubishi laservue je tu jedna nedávná nepříliš povzbudivá zpráva: mitsubishi dočasně přerušilo výrobu této TV, údajně z důvodu závady na výrobním procesu. jen aby v tom nebylo něco jiného… třeba cena kolem 150 000 Kč a jistá ekonomická krize.

  6. Pionier ukončil vyrobu plaziem. Mitsubishi v sučasnosti pokračuje vo výrobe Laserových TV. Je to skutočná paráda. Už len aby sa dostal na europsky trh. Chcem si ho kúpiť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *