04
Úno

OLED televize i 3D, Sony, LG a další už větří

Která technologie je nejlepší pro 3D televizi? Podle zástupce Sony jsou to plazmové a OLED televize. Výroba OLED se má naplno rozjet příští rok, prim chce hrát LG, AUO je v závěsu. pokračování…
LG OLED televize 15 Jižní Korea

AU Optronics je Taiwanská společnost, která začala s produkcí OLED displejů jako jedna z prvních. Později nicméně výrobu přerušila, protože materiály a vybavený nebylo na dostatečné úrovni.

Nedávno ale firma odkoupila od Sony technologii FED, které chce začít vyrábět v letech 2011-12. Výrobu OLED displejů chce však začít taktéž už během příštího roku. Půjde o malé středně velké panely.

Kromě toho se chce firma pouštět také do oblasti solární energie, nejspíš výroby tenkovrstvých solárních článků. Dost možná časem vstoupí i do oblasti osvětlení, kde OLED technologie také slibuje mnohé.

Během letošního roku a příštího se postupně očekává pomalý nástup menších OLED displejů a televizí v úhlopříčkách od 20″. Své naslibovali Toshiba i Samsung, prozatím ale kde nic tu onic. Velmi agresivně v této oblasti působí LG.

V Jižní Koreji již LG uvedlo 15″ OLED TV koncem minulého roku. V současné době firma pracuje na malých displejích pro mobily, ale také velkých pro větší monitory a televize. „Budou možná drahé, ale v roce 2012 bude možné si koupit 40″ OLED televizi,“ komentoval vice prezident Won Kim.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: AudAud, techon, digitimes