06
Kvě

Prodej blu-ray v USA se zdvojnásobil

Blu-ray logoAni těžké časy ekonomické krize neznamenají pro blu-ray hrozbu. Podle nové zprávy Adams Media Research se prodej blu-ray disků v prvním čtvrtletí letošního roku oproti roku minulému jen v USA zdvojnásobil. Od ledna do března se prodalo zhruba 9 milionů modrých disků, zatímco minulý rok to bylo 4,8 mil. Podle zprávy je nyní v USA 10,5 mil. domácností vybaveno blu-ray přehrávači, ať už jde o samostatné stolní blu-ray přehrávače nebo herní konzoli PlayStation 3. Budoucnost formátu tedy podle všeho nevypadá špatně. Ceny přehrávačů i blu-ray filmů jdou postupně dolů, povědomí o nástupci DVD naopak stoupá.

Blu-ray přehrávače koupíte v obchodě Video Expert.cz

zdroj: videobusiness

6 komentářů u “Prodej blu-ray v USA se zdvojnásobil

  1. pořád stejný kecy. Blu-ray je propadák a už měl být dávno mnohem víc rozšířený, ale filmy za 800 Kč a předražený přehrávače a média na vypalování nikoho nelákají. Nedivil bych se kdyby se už objevil nástupce a blu-ray by se ještě pořádně nerozšířil..

  2. ses dobrej vtipkar:D jakej nastupce? na svete neni spolecnost co by ted prisla s novym formatem a prosadila ho namisto br, to nikdo nezaplati protoze na to nikdo nema kor ted!:) si myslis ze kdyz prislo na svet dvd ze se hned za prvni rok prodali miliardy prehravacu? ani omylem!

  3. seš ještě lepší vtipkař- blu-ray je na trhu už dooost dlouho a rozšíření je doslova ubohé. DVD měl nástup mnohem rychlejší. Co se týče zpráv o BR tak si najdi nějaký starší – uvidíš, že se tam psaly kecy typu „v roce 2008 BR překoná v prodejích DVD“ a ještě optimističtější.

  4. re ddr: jestli mělo DVD rychlejší nástup než blu-ray, to záleží na tom kde – třeba u nás určitě ne, když je tu navrcholu dnes – pěkných deset let po svém uvedení. zase na západ od nás je teď blu-ray vidět mnohem víc, prodeje jdou nahoru. není to třeba takové jako kdysi u DVD, je ostatně mnohem větší konkurence v oblasti online. ale jde to..

  5. CHE asi myslel, že než se bluray rozšíří tak si lidi zvyknou na externí pevné disky, levné flashky atd. Co se týče filmů a her tak to je jediná záchrana tohohle modrýho zázraku.

  6. to farey – DVD navrcholu až dnes – dovol abych se zasmál. DVD se dobře prodává už pěknou řádku let. Na západě je blu ray taky celkem mimo-procentuálně v porovnání s DVD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *