23
Lis

Recenze LCD televize Sony BRAVIA HX703

Do rukou se nám dostala nová internetová HX703. Základní specifikace jako 40″ displej, Full HD zobrazení a čtyři HDMI porty doplňuje především internetové připojení, se kterým si nová televize dokáže skvěle poradit. pokračování
LCD Televize Sony Bravia HX703

Čtyřicetipalcový kousek rozhodně nepatří k nejmenší a pro snazší manipulaci jsou potřeba alespoň dva lidé. Design Sony Bravia HX703 se snaží minimalizovat rámeček jak to jen jde, ale jakmile zapnete obraz, zjistíte, že zejména nahoře a dole zůstává silný pruh rámu. I přesto považujeme design televize povedený, odpovídající novému trendu nazvanému „Monolithic“, tedy jednolitého návrhu.

To ale neznamená, že na něm nelze najít pár chyb. Především, protože je na přední část LCD televize přilepena jedna velká skleněná deska, je třeba televizi umístit někam, kam přímo nesvítí světlo. V opačném případě se dočkáte nepříjemných odlesků. Stejně tak je důležité se televize pokud možno příliš často nedotýkat, protože otisky prstů se na skle doslova vyjímají.

Kromě čtyř HDMI portů je televize vybavena také dvěma SCART konektory, komponentním video vstupem, VGA konektorem a USB zástrčkou pro připojení externí úložné kapacity. K USB lze také připojit volitelný wi-fi přijímač, který z vaší krásné nové Sony LCD televize udělá krásnou novou bezdrátovou Sony LCD televizi.

Jakmile TV spustíte, přivítá vás ovládací rozhraní třaskavě podobné XrossMediaBar, který znají všichni uživatelé herní konzole . Zde už můžete šachovat se všemi možnými nastaveními . Což vřele doporučujeme. Tovární nastavení kvality obrazu totiž nejsou nijak oslnivá a je lepší si je mírně poupravit k obrazu svému, aby vás televize dokázala obrazem skutečně oslnit. Co na tom, že nová Sony Bravia využívá LED podsvícení, když ji v továrně nedokážou pořádně nastavit?

Dalším problémem jsou pozorovací úhly. Jakmile se vaše oči ocitnou o více než 45° mimo přímou pozorovací osu, obraz se výrazně barevně i kontrastně deformuje. Prostě jako u těch nejlevnějších LCD monitorů minulosti. To nám v dnešní době připadá poněkud tristní. Stejně tak by si televize zasloužila kvalitnější audiosoustavu, která by se měla alespoň snažit simulovat skutečnou kino podívanou. Zejména basy výrazně zaostávají.

Bohužel, LCD televize Sony BRAVIA HX703 dosud není v v prodeji. V ji lze koupit za cenu kolem 1200 liber, což je cena poměrně vyšší proti konkurenci.

Hodnocení: 3/5

6 komentářů u “Recenze LCD televize Sony BRAVIA HX703

  1. Není to spíš trochu výběhový model? Už před časem se přece objevila nová řada NX713. Navíc nazývat takovýto článek recenzí je při absenci jakýchkoliv výsledků měření obrazu nebo zvuku dost ambiciozni. Takováto „recenze“ neříká o skutečné kvalitě televizoru v porovnání s adekvátní konkurencí naprosto nic.

  2. Musím souhlasit s Vito, ale i tak se mi ta černá slečna líbí.

  3. „internetové připojení, se kterým si nová televize Sony dokáže skvěle poradit“ – super, jen nejsem schopen najit odkaz na tu recenzi. Je teda nekde tato televize skutecne otestovana a nekde popsano jak skvele si umi poradit s temi internety? ;)

  4. Mám doma KDL40HX700, což je designově nachlup stejná TV jako tento model a názor , že na TV nemůže svítit přímé světlo je blud…I když svítí slunce přímo (máme ji asi metr od balkonových dveří), tak ta skleněná deska odrazy jakoby požírá a pokud není nějaká extra tmavá scéna, tak je to naprosto bez problému a odrazu si člověk v žádném případě nevšimne.. Zatím jsem u nikoho neviděl tak hezký obraz jako máme doma (např. na nova hd) a to mluvím zcela objektivně, soňáka můžu jen a pouze doporučit, je skvělá a sami technici co nám připojovali kabelovku říkali, že takový pěkný obraz dlouho neviděli a to lítaj každý den po desítkách lidí :-) jediná věc kterou bych sony vytkl je hučící větráček na domácím kině, ale to už nemá s TV nic co dělat..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *