13
Led

Všichni chtějí App Store – VUDU, Samsung a další

Každý chce svůj App Store jako má iPhone! Microsoft, Nokia, Google a teď i Samsung a další. Jeden z největších výrobců plochých televizorů jej nazval vskutku vynalézavě „Samsung Apps“ a spuštění by mělo proběhnout už letos na jaře. Aplikace mají fungovat nejen na HDTV, ale také dalších zařízeních včetně blu-ray přehrávačů a vybraných mobilů. Samsung v tom ale samozřejmě zdaleka není sám. pokračování…
Samsung Apps

Samsung Apps jsou jakýmsi dalším rozšířením služby Internet@TV. Ze začátku chce Samsung nabízet nejprve aplikace zdarma, později přibudou i placené. Není bez zajímavosti, že mobilní verze tohoto obchodu s aplikacemi, Samsung Apps Mobile, je už spuštěna v Anglii, Francii, Itálii, Jižní Koreji a během letošního roku se má šířit dál.

Samsung AppsSlibována je samozřejmě záplava aplikací, které mají umožňovat všechno od streamování HD videa přes přístup k sociálním sítím až ke hraní her. Účastní se takové firmy/značky jako Netflix, Picasa, Pandora, Rovi, Travel Channel, Twitter, USA TODAY nebo Vudu. Má jít o otevřený vývojářský program, takže každý se bude moct zúčastnit.

Na CES 2010 se představila také další „aplikační platforma“, totiž VUDU Apps běžící na nových LCD televizích značky Mitsubishi. Pozadu ale nechtějí zůstat ani ostatní, a tak je docela dobře možné, že i nová online služba Sony jménem Qriocity časem přijde s nabídkou aplikací, stejně jako další výrobci. Aplikace jsou prostě všude!