25
Říj

3 nejlepší filmy, které jste si mohli také zahrát

Zkušení hráči obvykle vnímají směrem k herním předělávkám známých filmů nemalou skepsi. Mají k tomu pádný důvod, většina jich totiž nedopadne příliš dobře. I proto jsme se rozhodli vybrat pro vás tři nejlepší hry podle filmů.

Star Wars Knights of the old Republic

Star Wars Knights of the old Republic

Pojďme si nejprve zodpovědět zásadní otázku: proč většinou herní předělávky známých filmů dopadají špatně? Důvod je prostý: musí být rychle hotové a většinou do nich mluví i lidé, kteří o hrách pranic nevědí. O to příjemnějším překvapením jsou pak tituly, u kterých se pro prostě povede. Pojďme se na pár takových podívat

Aliens versus Predator

Staré dobré „AvPčko“ není založeno na jednom jediném filmu, nýbrž na filmových sériích Vetřelec a Predátor. Výsledkem dlouholeté práce studia Rebellion je ale nezapomenutelná hra, která dotahuje přenesení filmových potvor a světů do virtuálního, interaktivního světa, k dokonalosti. Hráč se může proměnit ve vetřelce, predátora, anebo hrát klasicky za lidského mariňáka – který je obecně považován za nejslabší postavu. Hru lze navíc hrát i v parádním multiplayeru v několika lidech, čímž se napětí ještě zvyšuje.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Opět hra, která není přímou předělávkou jednoho filmu, nýbrž je inspirována světem filmové ságy Hvězdné Války. KOTOR se stal mezi hráči doslova legendou, a zaslouženě. Studio BioWare, zkušení tvůrci těch nejlepších RPG, v nich ukázali, že skutečně jsou světoví a dovedou si poradit i s tou největší výzvou. KOTOR jsou Hvězdné Války pro dospělé, což se dá jen stěží říct o kterémkoliv z dosud vydaných filmů. Také pokračování Star Wars: Knights of the Old Republic II si většina hráčů a příznivců Hvězdných Válek chválila.

Kdo si hraje, nezlobí! Nemusí to vždy nutně být klasické hry. Takové bet365 casino nabízí spoustu karetních a dalších typů her, kde lze vyhrát opravdové peníze.

Blade Runner

Filmová klasika Blade Runner od režiséra Ridleyho Scotta z roku 1982 s Harrisonem Fordem v hlavní roli si doslova říkala o herní zpracování. Pár let to trvalo, než se technologie dostala na takovou úroveň, aby bylo možné vytvořit opravdu uvěřitelnou a zajímavou hru ze světa budoucnosti (dnes už nepříliš vzdálené), ve které se navzájem loví replikanti a jejich lovci. Výsledkem snažení známého studia Westwood Studios, které se proslavilo především realtime strategiemi, je úžasný výlet do prapodivného postapokalyptického světa budoucnosti. Jedinečná adventura kombinující 2D/3D grafiku navíc vyniká i propracovaným příběhem s několika různými konci.