27
Dub

Avatar trhá rekordy DVD a blu-ray

Den země se stal skvělou příležitostí pro uvedení filmu Avatar režiséra Jamese Camerona na DVD a blu-ray. Během čtyř dnů se jen v Severní americe prodalo 6,7 milionu kopií. Z toho 2,7 mil. připadlo na blu-ray, zbytek na DVD. Staré dobré VHSky už mají naštěstí padla. pokračování…HDTVBlog.cz blu-ray filmy Avatar James Cameron DVD Blu-ray

Avatar doslova sestřelil dosud nejprodávanější blu-ray film, totiž Temného rytíře. Ten stačil nasbíral 2,5 mil. blu-ray placek během 18 měsíců. Věřím, že pro mnohé zákazníky to může být právě Avatar, který je přinutí upgradovat z DVD na blu-ray.

Studio Fox provedlo chytrý tah, když ocenilo film velmi poměrně nízko na 16 dolarů pro DVD verzi a 20 dolarů za kombo DVD plus blu-ray a rozhodilo jej po všech Walmartech, Targetech, Best Buy i Amazonu. Dražší, nadupanější disk se objeví až v listopadu a 3D televizní verze pro domácí kino se objeví příští rok. Tomu se říká dojička!

Mezitím se objevuje Avatar na DVD a blu-ray objevuje i v dalších zemích celého světa. Ve Francii se stal nejprodávanějším filmem na DVD a blu-ray. Stejně tak i v Německu. Dále se už prodává ve Španělsku, zemích Beneluxu, brzy přijde také do Brazílie, Japonska a Ruska.

Blu-ray přehrávače koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: Sony