01
Čvc

Blu-ray pro Mac? V blízké budoucnosti nikoliv

Steve Jobs už zase řádí. Neúnavně odpovídá na nepříjemné otázky a nebojí se kontrovat stejně nepříjemnými odpověďmi. Tak třeba: „Bude někdy brzy v Mac počítačích blu-ray mechanika?“ Ne. pokračování
Apple Mac Blu-ray love

Úplně přesně to tedy takhle nebylo, ale skoro. Zvídavý čtenář MacRumors napsal Stevu Jobsovi, že je zklamaný z toho, že nový Mac mini neobsahuje blu-ray mechaniku. Na to Jobs odpověděl:

Blu-ray začíná vypadat čím dál tím víc jako jeden z těch high-end audio formátů, které se objevily jako následovníci CD – tedy že bude zadupán do země internetovými stáhnutelnými formáty.“

Siva se nedal a argumentova tím, že z dlouhodobého hlediska má sice Jobs možná pravdu, ale krátko- a střednědobě by blu-ray přinesl samé výhody. Třeba vysoce kvalitní video a jednoduché zálohování.

Na to Jobs finálně odpovídá prostě tak, že se Siva nejspíš mýlí. Byznys s filmy na internetu se rapidně kloní k nabídce zcela zdarma (Hulu) nebo půjčování (iTunes) a skladování nakoupených filmů nebo tv seriálů nepředstavuje problém.

Přitom rozšíření kvalitního streamovaného online videa (alespoň 720p) vidí Jobs jako nevyhnutelné ve velmi krátké době. K tomuto názoru se připojujeme – je to ostatně vidět na YouTube i dalších službách. Jednoduchost manipulace s virtuálním obsahem je proti plackám jednoduše nesrovnatelná, stejně jako jejich životnost v cloudu.

Blu-ray přehrávače koupíte v obchodě Mall.cz