14
Led

CES 2010: nové LCD televize Sharp Aquos přidávají barvu

Víc barev víc ví. Sharp na CES 2010 představil nové modely LCD televizí Aquos, které se vyznačují jednou hlavní novinkou: do klasické barevné matice RGB přidávají ještě Y, čili žlutou. Hleďte, bilion barev! pokračování…
Sharp LCD televize Aquos LED RBG-Y

AQUOS LED LCD TV. Takhle seto píše v tiskové zprávě. Moc velkých písmen, říkám já! Celkově jde o tři nové modely LCD televizí Aquos s LED podsvícením. V prodeji budou ve Spojených státech začátkem letošního roku.

„Změnili jsme způsob jakým LCD TV vyrábí obraz, a to díky nové technologii čtyř primárních barev. To nám umožnilo rozšířit vizuální zážitek a nabídnout zákazníkům nový svět barev.“ – Mikio Katayama, prezident Sharp Corporation

Nové LCD televize se údajně můžou pochlubit také významně nižší spotřebou energie proti klasickým LCD panelům s fluorescentním podsvícením. Televize jsou k dispozici v úhlopříčkách od 40″, 45″, 52″, 60″ a 68″. Doba odezvy jsou 4 ms, obnovovací frekvence 240 Hz (LE920) nebo 120 Hz (u řady LE820/810) a rozlišení 1080p.

Díky USB konektorům je možné připojit různá mediální zařízení. Pokud máte zálusk na online streamovaná média, můžete se připojit skrze službu AQUOS Net například do internetové online videopůjčovny Netflix.

Nová řada televizí Sharp Aquos splňuje standard Energy Star v4.0. Díky funkci OPC se světlost obrazu automaticky přizpůsobuje osvětlení v místnosti.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz