12
Led

CES 2010: Qriocity – iTunes podle Sony

Sony, dříve gigant spotřební elektroniky a vládce obývacích pokojů, dnes funguje jako mírně se opožďující hodiny. Z Japonska sice s logem Sony chodí levná a relativně kvalitní elektronika, jenže firma jaksi zapomněla na to hlavní: obsah a jeho uživatele. Předběhl ji Apple. Po letech se chystá kontrovat s novou online službou Qriocity. Podaří se návrat krále? pokračování…
Sony Qriocity

Sony svůj velký tah na peněženky spotřebitelů ohlásila už před pár dny jakožto rozšíření PlayStation Network za hranice herní konzole PlayStation 3. Daleko za ně. Qriocity se má postavit proti takovým velikánům online světa jako jsou iTunes nebo dnes už i Netflix a pomoct Sony získat zpět ztracené pozice.

Budoucí LCD televize Sony, především značka Bravia, bude mít Qriocity automaticky zabudovanou, stejně jako další zařízení s XMB (to jsou např. konzole PlayStation 3 nebo PlayStation Portable, ale třeba i OLED televize XEL-1, digitální fotoaparáty Cybershot, mobily Sony Ericsson a další).

Podle Sony Insideru půjde přeš Qriocity s kvalitním připojením streamovat HD filmy v rozlišení 720p nebo 1080i, ale i klasické SD. Na začátku – služba má být spuštěna letos v únoru – Sony slibuje stovky filmů od studií jako 20th Century Fox, Paramount, Walt Disney Pictures, Lionsgate, Warner Brothers, Universal, MGM, a samozřejmě Sony Pictures (chá-chá!).

Zatím není jasný ekonomický model celé věci, tj. zda se bude platit za celou službu formou předplatného, případně za jednotlivé kousky obsahu – stažení nebo zhlédnutí.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: sonyinsider.com, foto: SonyInsider