19
Bře

Google TV – Intel, Sony a Google do vašeho obýváku

Jedno z mála míst, kam ještě Google nepronikl, je obývák. A hádejte, co teď spolu s Intelem a Sony chystá? Google televize je na spadnutí! Podle New York Times chce být Google „všude, kde je internet – a narvat tam své reklamy“. pokračování…
Google - LCD televize Sony Bravia
Prototyp jednoduchého set-top-boxu nazvaného Google TV už údajně v laboratořích Intel/Sony/Google existuje. Ale nikdo o něm oficiálně zatím mluvit nechce. Údajně se totiž připravuje také možnost jeho zabudování přímo do LCD televizí a blu-ray přehrávačů.

Zákazníkům má nabídnout to, co byste od takového udělátka čekali – brouzdání po internetu při koukání na televizi, sledování YouTube videí, hraní online her a komunikaci přes sociální sítě. Údajně je na pořadu dne i spolupráce s Logitechem na jednoduchém dálkovém ovládání zahrnujícím klávesnici.

Celý systém Google TV má běžet na operačním systému Google Android, což zní velmi logicky. Google tedy chce být doopravdy všude a teď se naplno hrne i tam, kde se například dosud nepodařilo prorazit ani Apple s jeho Apple TV.

Shrnmě si to: Google je na vašich počítačích. Je v mobilech, netboocích a je dokonce i ve vaší zásuvce. Chce vyrábět elektřinu z obnovitelných zdrojů energie. A teď bude i ve vašem obýváku, koukat jak se koukáte na televizi. Tak kdo je tady Velký bratr?

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz