08
Čvn

iPhone 4 umí nahrávat HD video a videotelefonovat

Steve Jobs představil na WWDC nový iPhone 4. Bez přídomku HD nebo 4G, přesto nový 5 Mpix senzor dokáže nejen dělat skvělé fotky, ale také nahrávat HD video. A je toho ještě víc! pokračování…

Apple iPhone 4 HD video

Podrobnější představení iPhone 4 si můžete přečíst na serveru Apple-Mac.cz. Tady na HDTVBlog.cz se zaměříme na to, co s naším obsahem souvisí nejblíže. Tedy nový „Retina Display“ a možnost natáčet HD video.

Retina Display, 3,5″ IPS LCD displej s rozlišením 960×640 pixelů, bude nejspíš představovat jedno z hlavních prodejních lákadel nového iPhone 4. IPS technologie mu dává vynikající kvalitu, přitom je nový iPhone ještě o něco tenčí než jeho předchůdci a vydrží déle! Rozlišení 326 pixelů na palec z něj dělá (doslova) nejhustější displej pro mobilní telefony a smartphony na téhle planetě.

Apple přináší s novým iOS 4 na platformu iPhone také elektronické knihy skrze svůj obchod iBooks. Proto takový důraz na kvalitu displeje. Druhým důvodem je schopnost natáčet HD video skrze novou 5 Mpix zadní kameru. Ta má k dispozici také LED blesk/osvětlení a především si z App Store můžete stáhnout střihací software iMovie pro iPhone. Za pět dolarů.

A poslední vecička nového iPhone 4: videotelefonování. Mobil má i přední kamerku, nicméně přenášet obraz můžete z přední i zadní. Prozatím pouze přes wi-fi, protože v 3G/4G sítích operátorů by to prostě nešlo.

Mobilní telefony výhodně koupíte v obchodě Video Expert.cz