31
Bře

LED televize versus Plazmové televize

Na trhu jsou dnes dvě hlavní technologie, z nichž můžete vybírat, když si kupujete televizi: plazmové televize a LED televize. Pojďme se podívat, jaké jsou hlavní rozdíly mezi nimi, a který typ se vám vyplatí koupit.

Nová 60" LCD televize Sharp Aquos- LC-60LE635E

Nová 60″ LCD televize Sharp Aquos- LC-60LE635E

Plazmové televize

Technologie plazmových televizí nabízí především výborný obraz s věrným podáním barev. Navíc plazmové televizory nabízejí divákům lepší pozorovací úhly, což znamená, že obraz uvidíte lépe při pohledu zešikma. To ale nemusí být zásadní výhoda, obvykle se na televizi díváme zepředu.

Plazmová technologie také vyžaduje, aby byla zobrazovací plocha relativně velká, takže se plazmové televize dají koupit až od vyšších rozlišení, tedy nad 37“ v případě HD Ready rozlišní, respektive od 42“, pokud chcete Full HD rozlišení. Také je potřeba být opatrný při manipulaci, protože jsou relativně křehké, a mají o něco vyšší spotřebu energie.

LED televize

Druhým velmi oblíbeným typem televizí jsou ty označované zkratkou LED. Led televize jsou technologicky totožné, jako LCD televize, které se ve velkém prodávaly ještě nedávno, s jediným rozdílem: používají podsvícení bílými světelnými diodami (LED diody). Díky tomu mají LED televize velmi jasný obraz a vysoký kontrastní poměr, a mohou být poměrně dost tenké.

Kvalitou zobrazení se LED televize dnes už téměř vyrovnávají plazmovým televizím. LED technologie je navíc úsporná, takže LED televizory potěší menší spotřebou elektřiny a delší životností.

Eshop Oaza.cz

Eshop Oaza.cz, finalista soutěže Eshop roku 2014, je oblíbený eshop zákazníky v celé České republice z důvodu široké nabídky zboží a výborných cen. U vybraných produktů nabízí Oaza.cz zákazníkům dopravu zdarma.

Tento eshop oceňují ve svém hodnocení i zákazníci na portálu Heureka.cz, největším českém srovnávači cen, kteří si cení rychlé doby dodání i profesionálního přístupu. Plných 93 % zákazníků nákup na Oaze.cz doporučuje.