12
Dub

Mitsubishi představuje nové LCD a DLP televize

Americká pobočka Mitsubishi ohlásila několik zajímavých novinek, které mají brzy přiskotačit na tamní trh. Jde o nové LCD televize Unisen s vynikajícími audio i video parametry, a také 3D DLP s úhlopříčkou až 82″. pokračováníHDTVBlog.cz obrázky Mitsubishi LCD televize Unisen

Třetí generace HDTV nesoucích označení Unisen Immersive Sound LED TV se může pochlubit řadou novinek. Nové LCD televize jsou tenčí a větší než o rok starší sourozenci. Především ale nabízejí vynikající kvalitu zvuku.

Chytré využití LED technologie podsvětlení podél rámečku umožnilo snížit tloušťku i spotřebu energie. Televize obsahuje celem 16 reproduktorů, díky technologii StreamTV (nové označení VUDU Apps) lze bezdrátově stahovat obsah nebo využívat sociální sítě. Plus samozřejmě hrát si s aplikacemi jako je Flickr, Picasa nebo Pandora.

HDTVBlog.cz obrázky Mitsubishi 3D DLP

Skrze bluetooth je navíc možné streamovat audio z jakéhokoliv Bluetooth® A2DP zařízení, tedy iPodu Touch, iPhone nebo třeba Blackberry. Nové LCD televize Mitsubishi Unisen budou nabízeny v úhlopříčkách 40″, 46″ a 55″. Ceny ve Spojených státech jsou od $1699 do $3199.

Mánie kolem 3D televize se točí čím dál tím rychleji a její kolo už pomalu válcuje i nebohé české domácnosti. Mitsubishi se ale módním trendům nepřizpůsobuje a raději se drží svého kopyta, tedy osvědčené kvality. Důkazem jsou i nové DLP HDTV, které shodou okolností taktéž podporují 3D.

Jenže v případě Mitsubishi jde už o čtvrtou generaci 3D DLP televizí využívajících technologii Texas Instruments. Podobně jako Unisen podporují nové televize StreamTV funkce, ale jakožto projekční technologie mají jednu obrovskou výhodu: totiž mnohem nižší cenu ve velkých úhlopříčkách než ploché televize. Šedesát palců kvalitního 1080p 3D obrazu vás tak vyjde na 1199 dolarů, 82″ pak na 4499 dolarů. Dostupné by v USA měly být zhruba do měsíce.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz