25
Led

Next3D – 3D televize po internetu

Zopakujme si to ještě jednou: hlavním tématem CES 2010 byly tablety a 3D televize. Opět se tu, už druhý rok po sobě, prezentovala také společnost Next3D. Ta hodlá 3D televizi dodávat přes internet do set-top-boxů, herních konzolí, PC a dalších zařízení namísto toho, abyste si museli kupovat 3D blu-ray filmy jako je třeba Avatar. pokračování
Next3D
Co Next3D slibuje je v podstatě velmi efektivní způsob kódování a dekódování stereoskopického 3D obsahu tak, aby mohl být relativně snadno přenášen skze současný internet.

3D filmy jsou samozřejmě řádově náročnější na datový tok i výpočetní výkon, protože vyžadují zpracování dvou nezávislých obrazů pro pravé a levé oko. Next3D ale zřejmě nalezli způsob, jak objem dat výrazně zredukovat. Doufejme, že při zachování kvality.

3D přehrávač Next3D pro Xbox 360

„Po několika letech výzkumu, testování a úprav je naše vlastní technologie připravena k nasazení,“ komentoval prezentaci firmy na CES 2010 šéf firmy Steve Heyer. 3D od Next3D funguje ve formátech CESE (proprietární) i vycházející hvězdě v podobě MVC.

„Vidíme naši technologii jako klíč k otevření rozvíjejícího se domácího trhu s 3D. CESE poskytuje extrémně rychlý přístup i přehrávání vysoce kvalitního 3D obsahu na prakticky jakékoliv platformě,“ dodal Heyer. Jeho firma údajně bude schopna dodávat 3D obsah ve Full HD kvalitě.

Blu-ray přehrávače koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: next3D via engadget