05
Úno

NEXT.TV – televizní revoluce

NEXT.TVDíky satelitu je dnes možné přijímat televizní signál prakticky kdekoliv na světě. Portál NEXT.TV se ale chystá pojem „globální televize“ poněkud vylepšit či rovnou redefinovat. Nabídne totiž tisíce televizních stanic z celého světa (při startu rovných 100), filmy, videoklipy, dokumenty, televizní seriály a spoustu dalšího obsahu prakticky všech možných žánrů. Veškerý obsah bude přístupný jednoduše všem přes internet.

NEXT.TV

Mezinárodní televizní stanice i jednotlivé národní programy (např. GTV – , India TV, TV Galega – Brazílie) i další obsah budou dostupné zcela zdarma. Financování portálu bude postaveno na vkládaných reklamách. Navíc uživatelé dostanou možnost půjčit si nebo koupit vyšší kvalitu, případně za poplatek stáhnout verzi bez reklam. Zajímavé je, že za projektem stojí společnost ave Networks, kterou vede Rex Wong, bývalý ředitel společnosti Applied Semantics, kterou později koupil Google a udělal z ní Adsense. Rex Wong údajně prohlásil, že chce pro video udělat to samé, co Adsense udělal pro text. Vkládané reklamy tedy budou kontextuální, protože společnost bude monitorovat obsah vysílání pomocí analýzy toho, o čem se právě v pořadu mluví.

NEXT.TV

Do projektu jsou údajně zapojena studia 20th Century Fox, Disney, Lionsgate, MGM, Miramax, New Line Cinema, Paramount Pictures, Sony i Warner Bros. NEXT.TV má nabídnout také stovky hodin HD obsahu. Portál je navíc postaven v duchu pojmu „web 2.0“, nabídne tedy sociální síť, kde si uživatelé budou moct vytvořit vlastní profil, hledat přátele, zakládat skupiny a podobně. NEXT.TV bude přístupná skrze PC, Mac, notebooky (všechny notebooky od HP mají NEXT.TV přednastavenu, HP se v projektu silně angažuje), mobilní telefony i PDA a další přenosná zařízení. Momentálně probíhá betatestování a v březnu 2008 má dojít k ostrému spuštění projektu. Ovšem boj nebude snadný, globální televizí nové generace by se rádo stalo více projektů, počínaje Joost.com přes méně známé Zattoo a Vuze až po Veoh.

zdroj: sys-con media