16
Bře

PlayStation 3 předběhne Wii a Xbox 360 v roce 2014

Máme to ale vtipálky v tom herním průmyslu! Výzkumná společnost Strategy Analytics „předpovídá“, že PlayStation 3 předběhne v prodějích Xbox 360 a Nintendo Wii během následujících čtyř let. Mezitím Aaron Greenberg z Microsoftu vysvětluje, že „absence blu-ray na X360 je to hlavní, co konzoli pomáhá prodávat se lépe než PS3„. Babo raď! pokračování…
PlayStation 3 - tenká verze představená na GamesComu

Greenberg zjevně ví, jak se dělá marketing, protože nevýhodu Xboxu 360 v podobě absence blu-ray mechaniky dokázal v rozhovoru s CVG přeměnit ve výhodu. „O 100 dolarů nižší cena je jeden z důvodů, proč máme takřka dvakrát více prodaných kusů.“

Myslel tím samozřejmě pouze uzemí Spojených států amerických. Naopak v Evropě jsou herní konzole PlayStation 3 a Xbox 360 prodávány prakticky 1:1. O Japonsku asi není třeba se zmiňovat.

Greenbergův komentář přichází jen krátce potom, co Stephen McGill, ředitel Xbox a zábavní divize Microsoftu potvrdil, že blu-ray přehrávač v Xboxu 360 nikdy nebude. Nebo že alespoň prozatím na to neexistují žádné plány.

V úvodu zmínění Strategy Analytics odhadují, že během letošního roku se prodá 17,5 mil. kusů Nintendo Wii, 14 mil. PlayStation 3 a 10,5 mil. Xboxu 360. Celosvětově. To znamená, že už letos PS3 svou zářivě zelenou konkurenci předběhne, nicméně bude trvat další čtyři roky, než se před Xbox 360 dostane i v celkových číslech.

PlayStation 3 výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: VG247.com