15
Úno

PlayStation 3 se připravuje na 3D televizi

Po kinosálech se chystají na kobercové 3D bombardování také obývací pokoje běžných domácností. 3D televize už je na spadnutí, v Británii ji testují a Sony se svou PlayStation 3 nehodlá zůstat pozadu. pokračování…

PlayStation 3 - 3D televize - výstup

Na CES 2010 Sony slibovala ústy Johna Kollera, že podpora 3D u PlayStation 3 bude vyžadovat pouze jednoduchý update firmwaru. Dodal nicméně, že pro hraní 3D her a sledování blu-ray filmů ve 3D samozřejmě budou třeba speciální brýle.

Obecný problém však spočívá v tom, že jen co se uchytily HD standardy v podobě HDTV, už je tu další nový produkt, po kterém by měli spotřebitelé začít toužit. A především za něj utrácet peníze. Abyste si mohli 3D užívat, potřebujete totiž LCD nebo plazmovou televizi, která 3D podporuje (má dostatečnou obnovovací frekvenci).

Sony je také jediným velkým výrobcem, který 3D opravdu věří a podporuje. Microsoft zatím pro svůj Xbox 360 s ohledem na 3D nic zásadního nepřipravuje a soustředí se na Natal, nový způsob ovládání pomocí pohybu těla.

Herní magazín VG247.com má screenshoty vývojové verze nového PS3 firmwaru, kde už je podpora 3D video výstupu zahrnuta. Současná verze firmwaru je 3.15 a prozatím není jisté, kdy se objeví nová.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: VG247.com