26
Říj

Proč je PS3 lepší než PS4

Konzoloví hráči nemají jednoduchý život. Na výběr je tolik různých konzolí – jednotlivých generací i jejich verzí, že je těžké se rozhodnout pro tu správnou. Proč je PS3 lepší než PS4?

PlayStation 3 Slim

PlayStation 3 Slim

Konzole Sony PlayStation 3 přišla na trh už v roce 2006, je tedy deset let stará. V roce 2009 se objevila ještě Slim verze a v roce 2012 dokonce „SuperSlim“ model. Stroj je standardně vybaven blu-ray přehrávačem, což měla být jedna z největších zbraní konzole. Jenže v době online streamování se ostří této zbraně značně otupilo. I tak ale Sony dokázala dodnes prodat přes 86,6 milionu kusů konzole PlayStation 3.

To je sice méně, než kolik se dosud prodalo herní konzole Nintendo Wii (přes 101 milionů kusů), ale o chlup víc, než kolik si připsal Xbox 360 (85,6 mil.). Jednou z hlavních předností PlayStation 3 proti 4ce zůstává zpětná kompatibilita. Na PS3 si snadno zahrajete obrovský výběr her pro úplně původní PlayStation nebo pozdější PlayStation 2. A Sony prozatím nevypadá nijak zvlášť odhodlaně umožnit tuto kompatibilitu také na PlayStation 4. Dobře ví, že je to jeden ze způsobů jak z hráčů vytáhnout víc peněz…

Kdo má chuť zažít při hraní skutečně vzrušení, může vyzkoušet mobilné kasíno. K dispozici je spousta sázecích her jako jsou karty nebo ruleta.

PlayStation 4 zároveň překvapivě neumožňuje spouštět PS3 hry, což tak trochu potvrzuje výše zmíněnou domněnku. PS3 přitom nabízí obrovskou knihovnu skvělých ekxluzivních titilů jako jsou série Uncharted, The Last of Us nebo Kingdom Hearts HD 1.5. A co víc, pro Playstation 3 stále vznikají nové a nové hry! Mezi tyto novinky patří například skvělé tituly jako Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Destiny: The Taken King, Alien Isolation a LEGO Marvel Avengers.

Jednou z důležitých výhod PlayStation 3 byla také možnost hraní zdarma přes PlayStation Plus. Někteří hráči si také pochvalují víc ovladač pro PS3 než ten pro PS4.

V polovině letošního roku ohlásilo Sony dvě nové verze PlayStation 4. Půjde o „slim“ verzi a „Pro“ verzi, která nabídne lepší hardwarové specifikace – napříkald výkonnější grafický čip, výše taktované CPU a podporu pro hraní her ve 4K rozlišení. PlayStation 4 Pro, původně kódově označovaná jako „Neo“ je tak mimo jiné přípravou na příchod virtuálních brýlí PlayStation VR. Předobjednávky konzole PS4 Pro běží už i v českých obchodech a cena je stanovena na přibližně 11 000 Kč.

Což nás přivýdí k další výhodě PlayStation 3, a to je její cena. Konzoli PS3 lze dnes novou koupit za cenu kolem 4500 Kč, starší dokonce i pod 400 Kč.