06
Dub

První Android televize je ze Švédska

Skandinávská společnost s podivuhodný názvem People of Lava bude po několika desetiletích první, která ve Švédsku vyrobí televizi. A ne jen tak ledajakou! Půjde o světové první HDTV postavenou na operačním systému Google Android. pokračováníHDTVBlog.cz - obrázky - HDTV - People of Lava LED HDTV

Obývák a televizní přijímač jsou mezi posledními výspami, kam ještě internet naplno neprorazil. Jenže to se díky iPadu a především zálusku Google i Apple na velké obrazovky brzy změní. People of Lava ze Švédska připravují LED HDTV s úhlopříčkou 42″ vybavenou operačním systémem Google Android.

Bude se prodávat za cenu mezi 2000 a 2500 euro, následně přijdou na řadu také modely 47″ a 55″. Díky připojení k internetu budou moct diváci nejen civět, ale také interaktivně pracovat s internetem – k dispozici bude internetový prohlížeč a takové aplikace jako Netflix, Hulu, Twitter, YouTube, Google Maps, email, Facebook a další.

Televize se bude prodávat s bezdrátovou myší a klávesnicí pro maximální pohodlí. Díky propojení s App Store bude navíc možné si dál stahovat tisíce různých aplikací, jak placený tak zdarma.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: Wired