17
Bře

PSP a PlayStation 3 budou mít vlastní App Store

Sony na Game Developers Conference v San Francisku představila nástroj zvaný „Skinny“. Jde o obdobu App Store pro iPhone nebo Samsung Apps na televizích a dalších zařízeních Samsung. Každý dnes chce vlastní App Store, protože Apple všem ukázal, že právě to může být ona „killer feature“. Sony tudíž chce mít svůj App Store na PlayStation Network. pokračování…
PlayStation 3 - Sony PSN PlayStation Store na PSP

Jenže stejně v jiných případech, i tady platí, že jen napodobovat nestačí. Tudy cesta k úspěchu prostě nevede, jak nedávno vysvětlil Jonathan Ive. Sony se chlubí tím, že s pomocí Skinny, což bude kromě nativního klienta pro PlayStation 3 a PSP také webové developerské rozhraní, bude možné vyvíjet jednoduché aplikace třeba za den.

Související články:

» V čem tkví úspěch Apple? Jde vlastní cestou

» Všichni chtějí App Store – VUDU, Samsung a další

» Microsoft chce vlasní App Store, Adobe navrhuje otevřený standard

Sony si představuje, že půjde především o jednoduché ebooky, emagazíny, epizodická videa, tréninkové manuály, herní mapy, strategické průvodce, cheaty, komiksy, průvodce a další jednoduché serepetičky. To samozřejmě není od věci, ale je nutné kvůli tomu dělat úplně nového klienta? To je to, co Sony chybí – integrovat všechny ty úžasné funkce PS3 do jednoho srozumitelného celku. Tak jako se to povedlo Apple v případě iPhone.

zdroj: 6thAxis