23
Lis

Recenze LCD televize Sony BRAVIA HX703

Do rukou se nám dostala nová internetová HX703. Základní specifikace jako 40″ displej, Full HD zobrazení a čtyři HDMI porty doplňuje především internetové připojení, se kterým si nová televize dokáže skvěle poradit. pokračování
LCD Televize Sony Bravia HX703

Čtyřicetipalcový kousek rozhodně nepatří k nejmenší a pro snazší manipulaci jsou potřeba alespoň dva lidé. Design Sony Bravia HX703 se snaží minimalizovat rámeček jak to jen jde, ale jakmile zapnete obraz, zjistíte, že zejména nahoře a dole zůstává silný pruh rámu. I přesto považujeme design televize povedený, odpovídající novému trendu nazvanému „Monolithic“, tedy jednolitého návrhu.

To ale neznamená, že na něm nelze najít pár chyb. Především, protože je na přední část LCD televize přilepena jedna velká skleněná deska, je třeba televizi umístit někam, kam přímo nesvítí světlo. V opačném případě se dočkáte nepříjemných odlesků. Stejně tak je důležité se televize pokud možno příliš často nedotýkat, protože otisky prstů se na skle doslova vyjímají.

Kromě čtyř HDMI portů je televize vybavena také dvěma SCART konektory, komponentním video vstupem, VGA konektorem a USB zástrčkou pro připojení externí úložné kapacity. K USB lze také připojit volitelný wi-fi přijímač, který z vaší krásné nové Sony LCD televize udělá krásnou novou bezdrátovou Sony LCD televizi.

Jakmile TV spustíte, přivítá vás ovládací rozhraní třaskavě podobné XrossMediaBar, který znají všichni uživatelé herní konzole . Zde už můžete šachovat se všemi možnými nastaveními . Což vřele doporučujeme. Tovární nastavení kvality obrazu totiž nejsou nijak oslnivá a je lepší si je mírně poupravit k obrazu svému, aby vás televize dokázala obrazem skutečně oslnit. Co na tom, že nová Sony Bravia využívá LED podsvícení, když ji v továrně nedokážou pořádně nastavit?

Dalším problémem jsou pozorovací úhly. Jakmile se vaše oči ocitnou o více než 45° mimo přímou pozorovací osu, obraz se výrazně barevně i kontrastně deformuje. Prostě jako u těch nejlevnějších LCD monitorů minulosti. To nám v dnešní době připadá poněkud tristní. Stejně tak by si televize zasloužila kvalitnější audiosoustavu, která by se měla alespoň snažit simulovat skutečnou kino podívanou. Zejména basy výrazně zaostávají.

Bohužel, LCD televize Sony BRAVIA HX703 dosud není v v prodeji. V ji lze koupit za cenu kolem 1200 liber, což je cena poměrně vyšší proti konkurenci.

Hodnocení: 3/5