07
Úno

Samsung představuje nový transparentní 46“ LCD panel

Samsung oznámil expanzi na trh průhledných displejů s novým transparentním 46-palcovým LCD panelem. Za tuto technologii získal Samsung ocenění za inovaci na veletrhu CES 2012 v Las Vegas. Do budoucna plánuje Samsung další rozvoj průhledných displejů, které se stávají alternativou zobrazovací technologie.

46" průhledný LCD displej Samsung, foto: Samsung

46" průhledný LCD displej Samsung, foto: Samsung

Nový průhledný LCD displej se vyznačuje kontrastním poměrem 4,500:1, HD rozlišením (1366 x 768) a 70-ti procentním barevným gamutem (rozsah barev, který je technologie schopna zobrazit).

Transparentní LCD panel Samsung se vyrábí v mnoha variantách a je využitelný v maloobchodních řetězcích např. pro vitríny, dveře reklamních mrazniček, nebo jako platformy na dveře ve stanicích metra.

Bude použit i v dalších aplikacích včetně elektronických reklamních tabulí, informačních okének, lékařského vybavení, elektronických značek a v mobilních zařízeních.

„Průhledné panely jsou velmi lákavou alternativou příští generace zobrazovací technologie. V průběhu několika příštích let mají neomezený potenciál změnit zaběhlé zvyky nejen v oblasti reklamy. Jako silný stoupenec transparentních displejů na trhu plánuje Samsung další rozvoj této technologie, v níž vidíme nový hnací motor pro segment ,“ říká Ondřej Lukáč, Marketing Manager AV divize Samsung.

Podle průzkumu trhu společnosti Display Bank očekává trh průhledných displejů růst z 0,9 miliardy dolarů v roce 2015 na 87 miliard v roce 2025.

Doposud na trh uvedený 22“ transparentní LCD displej Samsung byl dobře přijat zákazníky i potenciálními zákazníky v mobilních zařízeních a v odvětví šperků či luxusního zboží, a to především díky svým kompaktním rozměrům, nízkou spotřebu energie a vynikajícím zobrazovacím vlastnostem.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

tisková zpráva