01
Čvn

Sharp představil novou 3D LCD televizi Quattron

představil také v České republice novou LE830E. Novinka nabízí nejen vylepšenou technologii Quattron, ale také surfování po internetu a energetický štítek s nejvyšší certifikací A. pokračování
Sharp tablet Galapagos

„Dosáhnout optimální kvalitu obrazu a špičkového designu při pokud možno nízké spotřebě elektrické energie – tento požadavek u nás stojí při vývoji každého nového výrobku na prvním místě,“ říká Andreas Kellner, marketingový manažer pro spotřební elektroniku společnosti Sharp pro oblast střední a východní Evropy.

Nové televizory AQUOS řady LE830 mají Full HD High-Speed LCD panel a dodávají se v provedení s úhlopříčkami 40 a 46 palců (102 a 117 centimetrů). Opticky působí štíhlý design s rámem širokým pouhý 1 palec (2,5 centimetrů) jako šperk.

Díky vylepšené technologii Quattron s optimalizovaným mechanismem výpočtu barev garantují přístroje velmi ostrý obraz a přirozené barvy jak v 2D, tak i ve 3D režimu.

Součástí dodávky jsou i 3D brýle. Za názvem Quattron se ukrývá nová čtyřbarevná pixelová struktura nejnovějšího LCD panelu od společnosti Sharp, kde jsou dosavadní pixely tří základních barev (RGB) doplněny o čtvrtý (RGB+Y).

Světlejší žlutý podíl v obrazových bodech přinesl lepší světelnou propustnost LCD panelu a tím podstatné snížení spotřeby energie. Televizorům řady AQUOS LE830E byl proto udělen nový energetický TV štítek (třída energetické efektivity A) a ekoštítek EU.

Přes nabídku AQUOS NET+ má divák přístup aktuálně k téměř 70 různým widgetům, jako je například video na přání Viewster. V reklamní přestávce si můžete přečíst e-maily nebo se podívat na aktuální televizní program – nebo dokonce využít zcela volný přístup k internetu.

Díky trojici digitálních tunerů mohou přijímat satelitní, kabelový i pozemní televizní signál a proto už není nutný potřeba vlastní set top box pro příjem každého z nich zvlášť.

Zvláště pro hotely a restaurace je zajímavá možnost tzv. USB klonování: všechna nastavení televizoru lze uložit na USB flash disk a potom převzít pro všechny srovnatelné modely. Více přístrojů tak stačí nastavit pouze jednou.

Televizory AQUOS řady LC-830E jsou na trhu v České republice dostupné od května letošního roku.