16
Dub

Sharp ukázal 10,6″ 3D displej pro tablety

Sharp před nedávnem ukázal výjimečný malý 3D displej pro mobilní zařízení, který nevyžaduje speciální 3D brýle. Krátce poté představil na tiskové konferenci 3D LCD displej o úhlopříčce 10,1″, který taktéž nevyžaduje 3D brýle. pokračováníHDTVBlog.cz obrázky Sharp 3D LCD displeje Quattron RGBY

Lze jej využít pro zařízení jako jsou tablet PC (po vzoru iPadu), netbooky, notebooky a jiné typy přenosných počítačů. Kromě toho ale ukázal Sharp také klasickou 3D televizi, vyžadující speciální brýle, úhlopříčkou 60″.

Sharp se dnes ve světě řadí na čtvrtou příčku mezi světovými výrobci LCD televizí. Nemůže si proto nechat utéct konkurenci v podobě Panasonicu, Samsungu a Sony, kteří už 3D televize postupně na trh uvádějí. Samsung například aktuálně představil 3D TV také v České republice.

Výjimečné na 3D LCD televizích Sharp je přidání čtvrté barvy – RGBY, Y pro „yellow“ čili žlutou. Sharp tuhle svou novou technologii, kterou zavádí také do řady LCD televizí Aquos LED pojmenoval Quattron a řádně ji propagoval s pomocí George Takei neboli poručíka Sulu z původního Star Treku.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: Engadget, Sharp