31
Srp

Sony představila evropské VidZone, nové PS3 doplňky

Herní veletrh Games Convention 2008 v Lipsku letos navštívil zase o něco větší počet hráčů i novinářů. Je jasné, že velké firmy si tuhle stále zajímavější evropskou akci nemohly nechat ujít – herní průmysl konečně chytil pořádný dech i na Starém kontinentu, a starost o zdejší spotřebitele je dnes pro společnosti prioritou. Sony se svého úkolu ujala se ctí, když ve světové premiéře předvedla novou 160 GB verzi herní konzole PlayStation 3, nový hardwarový doplněk v podobě přídavného bezdrátového keypadu a především novou audio-video službu Vidzone pro 23 PAL teritorií.

Sony PlayStation 3 keypad

Bezdrátový keypad je navržen tak, aby dokonale pasoval k unikátnímu tvaru bezdrátových ovladačů SIXAXIS a DUALSHOCK 3 a dal se jednoduše připojit a odpojit. Díky používání tohoto zařízení namísto klávesnice na obrazovce si uživatelé budou moci vychutnat příjemnější a pohodlnější textovou komunikaci. Zařízení podporuje také textové zprávy v prostředí PlayStation Home a umožňuje uživatelům lépe si vychutnat interaktivitu při hraní on-line titulů. Bezdrátový keypad je vybaven rozhraním Bluetooth a je možné jej spárovat s PS3 jednoduše připojením USB kabelu, který je součástí balení PS3. Dvě tlačítka pro zkratky, komunikační tlačítko a tlačítko pro schránku zpráv jsou umístěny ve spodní části keypadu a umožňují uživatelům během hry rychle přepnout na přednastavené funkce v rozhraní XMB (XrossMediaBar), jakými jsou “Friends” a “Message Box”. To napomáhá uživatelům PS3 lépe a plynuleji komunikovat s ostatními. Tlačítko Touch Pad umožňuje uživatelům PS3 využívat celý povrch keypadu jako dotykový panel, což ulehčuje manévrování s kurzorem při surfovaní vodami Internetu jednoduchým pohybem palce po povrchu keypadu. Bezdrátový Keypad pro PLAYSTATION 3 bude uveden na světový trh ve vánočním období. Stále více exkluzivních softwarových titulů bude podporovat funkci textové komunikace a jejich vydání je naplánováno koncem roku. Do této skupiny patří i očekávaná novinka LittleBigPlanet.
Sony PlayStation 3 VidZoneVidZone je služba oddělená od už v USA běžící online distribuční služby pro filmy. Nabízí totiž možnost ZDARMA stahovat nebo streamovat hudbu a videoklipy. Spuštění zkušebního provozu je naplánováno na začátek roku 2009 v Evropě, Austrálii a Novém Zélandu a určitě se stane hitem pro všechny milovníky hudby. Služba VidZone umožní majitelům herní konzole PS3 sledovat ty nejlepší a nejnovější hudební videoklipy zadarmo prostřednictvím PS3 nebo je streamovat do svých PSP (PlayStation Portable) přes službu Remote Play. VidZone je jednou z předních evropských služeb nabízejících hudební videoklipy a obsahuje videa z kategorie hip-hop přes punk a heavy metal až po klasiku. Milovníci hudby si mohou vytvořit svůj vlastní seznam skladeb a upravit si svůj VidZone zážitek podle své chuti. Všechny tyto služby a ještě mnohem víc budou zahrnuty v nabídce pro PS3, včetně možnosti za malý poplatek stahovat skladby, hudební videoklipy a zvonění pro mobilní telefony. Společnost SCEE plánuje brzy spustit i komplexní službu na stahování filmů, televizních programů a hudby. Jinými slovy to znamená, že v rámci PlayStation 3 se budou bít/doplňovat dvě různé služby pro stahování mediálního obsahu. Otázka je, jak si Sony poradí s jejich zpracováním, prezentací a marketingovou propagací tak aby bylo jasné, k čemu přesně která z nich slouží a co může uživatelům nabídnout.

zdroj: tiskové zprávy