09
Bře

Sony v Japonsku představí 3D televize

HDTV už je dávno tady, natožpak v Japonsku. Obýváky potřebují nějakou pěknou novou věcičku, za kterou by její majitelé mohli vypláznout alespoň jeden měsíční plat, ne-li spíš dvojnásobek. A tak je tu… 3D televize! Sony se pilně připravuje na nástup 3D a ohlašuje datum uvedení a ceny prvních 3D televizí pro Japonsko. pokračování…

Sony LCD televize Bravia 3D KDL 52HX900

Tiskovka v japonštině není právě dvakrát přehledná, nicméně jasných je několik věcí. Sony to zkouší opět „po svém“, a tak místo jednoho jednoznačně určeného produktu rozdělila svou nabídku 3D televizí do několika různých víceméně nesrozumitelných kategorií v úhlopříčkách od 40″ do 60″.

Sony LCD televize Bravia 3D KDL 60LX900

Nejvyšší ligu bude hrát série LX900 s podporou 3D zobrazení a také nejvyšší cenou začínající na 3222 dolarech a končící na 6444 dolarech. K tomu, abyste 3D televizi opravdu mohli sledovat samozřejmě budete navíc potřebovat 3D brýle, které se ovšem vyjma série LX900 prodávají samostatně! A to za nějakých 133 dolarů.

Opravdu zajímavě zní schopnost televizí řady LX900 sledovat, zda se na ně někdo dívá a podle toho upravovat např. světlost obrazu, tedy dynamicky šetřit energii. Případně jak daleko se nachází a případně mu doporučí správnou vzdálenost pro sledování 3D obrazu. Což se bude hodit v okamžiku, kdy například připojíte herní konzoli PlayStation 3 a budete chtít hrát 3D hru opravdu ve 3D. Ty mají přijít zhruba ve stejné době, jako se na trhu objeví samotné televize, tedy během června a července 2010.

LCD televize výhodně koupíte v obchodě Mall.cz

zdroj: Akihabara, engadget