17
Led

Stereo & Video pravidelně s Blu-ray filmem

Blu-rayTISKOVÁ ZPRÁVA – Magazín Stereo & Video ve spolupráci s předním českým výrobcem nahraných optických nosičů Brickbox Digital Media svým čtenářům přináší jako vůbec první časopis Evropě film na nejmodernějším HD disku současnosti – Blu-ray. Pro vydavatelství Trade & Leisure Publications ovšem tento počin neznamená „výstřel nazdařbůh“. Blu-ray s filmem Kozoroh 1 je prvním v řadě plánovaných, pravidelně čtvrtletně vydávaných Blu-ray příloh časopisu Stereo & Video.

Magazín Stereo & Video ve spolupráci s předním českým výrobcem nahraných optických nosičů Brickbox Digital Media svým čtenářům přináší jako vůbec první časopis Evropě film na nejmodernějším HD disku současnosti – Blu-ray.

Po digitalizaci českých domácností, ve kterých se již definitivně zabydlely DVB-T tunery pro příjem TV vysílání, míří české publikum k dalšímu milníku na cestě za co nejkvalitnějším obrazem na svých obrazovkách: k High Definition (HD) neboli vysokému rozlišení. Zjednodušeně řečeno jsou obrazovky LCD či plazmových televizorů tohoto typu složeny z takového množství miniaturních světelných bodů, že ve výsledku tvoří velmi detailní, plastický a brilantní obraz.

O zájmu českého publika o HD svědčí nejen strmý nárůst prodejů plochých LCD či plazmových televizorů, ale také rozvíjející se zájem o filmové disky, které HD obraz nabízejí. Na našem trhu i v Evropě je formát Blu-ray stále oblíbenější.

Právě proto se vydavatelství Trade & Leisure Publications rozhodlo vyjít všeobecnému zájmu vstříc a redakce jeho vlajkové lodi, měsíčníku Stereo & Video, připravila přílohu HD speciál, která čtenářům fenomén vysokého rozlišení přibližuje nejen v přístupných textech a v recenzích typických přístrojů, ale také prakticky: přiloženým filmem na nosiči Blu-ray.

Za 299 korun tak čtenář dostává kromě aktuálního vydání časopisu Stereo & Video také HD speciál s dnes již kultovním sci-fi Kozoroh 1 režiséra Petera Hyamse s HD obrazem a v původním i dabovaném znění. Mnozí příznivci audio a video techniky tak dostanou vůbec první možnost si nový formát vyzkoušet.

Pro vydavatelství Trade & Leisure Publications ovšem tento počin neznamená „výstřel nazdařbůh“. Blu-ray s filmem Kozoroh 1 je prvním v řadě plánovaných, pravidelně čtvrtletně vydávaných Blu-ray příloh časopisu Stereo & Video.

Kozoroh 1 je zároveň vůbec prvním Blu-Ray titulem, který byl vydaný jako ryze lokální titul určený pro český a slovenský trh.

Titul Kozoroh 1 byl připraven a kompletně realizován společností Brickbox Digital Media, s. r. o., která je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb v oblasti přípravy a zpracování obsahu a výroby digitálních optických nosičů v rámci střední a východní Evropy.