30
Kvě

Surface – revoluční technologie Microsoftu

Vlastně to není tak docela HDTV, ale rozhodně to stojí za zmínku. Zvěsti o tom, že Microsoft dnes předtaví revoluční novou technologii se potvrdily. Microsoft představil Surface. Údajně revoluci v oblasti uživatelského rozhraní. Sny spousty lidí a zejména pak tvůrců filmů jako Minority Report se tak plní
Surface není nic jiného než dotyková obrazovka zabudovaná do stolu. Třeba. Nebo do stěny. Nebo kamkoliv jinam. Důležité je, že je dotyková a že software dokáže pracovat s gesty. „Surface dává lidem intuitivnější možnosti práce s technologiemi,“ komentoval nový produkt Steve „What the hell is up with that guy?“ Ballmer.

Surface

Microsoft dělá tedy ve velkém to, co Apple v malém (iPhone). A vypadá to, že „touch“ generation se rozjíždí naplno – první bylo asi Nintendo a jeho přenosná herní konzole Nintedo DS a později Nintendo DS Lite. Zanedlouho se objeví iPhone a po něm Surface. Nebude dlouho trvat, než zahodíme myš a klávesnici. Veškerá interakce se bude odehrávat dotykovou obrazovkou – včetně psaní, protože softwarová klávesnice bude prostě lepší (iPhone).

Surface

V současné verzi vypadá Surface jako stůl se zabudovanou 30″ obrazovkou. Člověk brouzdá internetem, fotkami nebo čímkoliv jiným prostě pomocí prstů a gest (podpora technologie multi-touch samozřejmostí). Zajímavá je ale schopnost Surface číst například čárové kódy. To předurčuje tuto technologii k nasazení také v obchodním prostředí, v obchodech, restauracích, apod. Na což asi Microsoft zpočátku také spoléhá – blýsknout se takovou pěknou věcičkou, to je výhra nad konkurencí!

Surface

Možnost Surface a ovládání dotykem obecně jsou takřka neomezené. Třeba ve Star Treku tak ovládali celou Enterprise :). Ale představte si například hry – spíše strategie, ty jsou pro Surface a podobné technologie jako dělané. Stejně tak práce s hudbou, videem, multimédii obecně. A co je nejlepší, na ten „stůl s obrazovkou“ (nejlépe HD) si můžete položit třebas vychlazené pivo.

Surface

Vsadím se, že podobných řešení se teď začne objevovat celá řada. Zprvu půjde o nákladná, exkluzivní a luxusní řešení, která se ovšem postupem času dostanou až do dětských pokojíčků jako skvělé učební nástroje.

zdroj:dailytech