14
Led

Úspěch Avataru volá po 3D předělávkách slavných filmů

Obrovský úspěch nejnovějších filmového trháku Jamese Camerona jménem Avatar není dán ani proklatě promyšlenou zápletkou, ani hereckými výkony. Je to technologie, co tohohle pána a jeho dílka fascinuje už desetiletí a díky čemuž se mu daří co dekádu uhranout peněženky veké části pozemské populace. To samé ale chtějí i ostatní, a tak teď chystají 3D remaky starých klasik – trilogií Pán Prstenů, Matrix nebo Hvězdných válek. pokračování…
filmy 3D - monsters vs. aliens

Stamiliony dolarů, které Avatar vybírá od malých lidí po celém světě, nezstávají nepovšimnuty velkými studii. CES 2010 ukazuje, že 3D televize se hrne do obýváků, a tak je nasnadě toho využít.

Nejpopulárnější filmové trháky minulých let nyní mají být přepracovány do 3D. Tři dimenze se během následujících pět let mají stát naprostým standardem v kinech a postupně i v domácnostech.

Směřuje k tomu nejen záplava nových LCD a plazmových televizí s podporou 3D, ale také upravené blu-ray přehrávače nebo herní konzole jako je PlayStation 3.

Takový Peter Jackson by jistě svého Pána Prstenů do 3D předělal mile rád. Jeho animační studio Weta Digital si už údajně zkoušelo některé bitevní scény pro 3D předělat a vypadají prý „úchvatně“.

Kdo si myslel, že George Lucas už nemůže své Hvězdné Války nijak dál vylepšovat, mýlil se. Překopat Star Wars do 3D ho budou stát nějakých 10 mil. dolarů, ale bezesporu na jejich opětovném uvedení mnohonásobně vydělá.

3D se dnes v Hollywoodu těší obrovské oblibě. Režisér Ridley Scott si od Universal Films vyžádal dalších osm milionů dolarů na dodatečné speciální efekty pro svého nového Robina Hooda s Russelem Crowem a Cate Blanchett v hlavní roli.

Mezi prvními blu-ray filmy s podporou 3D bude animák Monstra vs. Vetřelci. Ten společně uvedou Samsung, DreamWorks a Technicolor. Tři společnosti hodlají maximálně urychlit nástup 3D technologie do domácího kina. Protože podle výsledků jakési studie až 40% diváků, kteří v kině zhlédnou film ve 3D, na něj chce koukat doma také ve 3D. Brýle nebrýle.

Nebude dlouho trvat a budou se na nás z obrazovky vyklánět také Neo, Frodo a zástupy dalších hrdinů. A vedle nich pak Kratos a jiní šmejdi z videoher. 3D je konečně tady!

zdroj: times.online, hd.engadget