24
Lis

Vybíráme LCD televizi, krásný dárek na Vánoce

Spolu s plazmovými televizory vytlačily v posledních letech LCD televizory z trhu klasické vakuové CRT televize. Na pultech i v e-shopech je dnes široká nabídka typů od různých výrobců. pokračování
LCD televize LG 32LD450

Full HD, nebo HD Ready, nebo je to jedno?

Tato označení mohou zmást řadu zákazníků, kteří se ve světě LCD televizí dobře neorientují. Starší typ HD Ready je schopen rozlišení 1366×768, což je a hlavně v budoucnu bude málo pro přenesení maximální kvality obrazu z Blu-Ray disků, nebo satelitního vysílání televize. Naopak systém Full HD přináší dostačující rozlišení 1920×1080, v tomto formátu je obraz dokonale čistý i na největší úhlopříčce LCD televize.

Pro kvalitu a plynulost obrazu je nejdůležitějším parametrem rychlost odezvy. LCD televizory LG stlačily tyto hodnoty pod 4 ms. Při výběru Vaší nové LCD televize sledujte také hodnotu dynamický kontrast – ty nejlepší LCD televizory Panasonic i LCD televize LG dosahují až k 1 000 000:1.

Jakou úhlopříčku LCD televize si vybrat do našeho obýváku?

Pro širokoúhlé LCD televizory obecně platí, že by měla být vzdálenost diváka od obrazovky 2,5krát delší než je úhlopříčka. Malé LCD televizory do 21“ jsou vhodné ke sledování max. z 1,5 m. LCD televizory 32“ ze vzdálenosti 2 m. Pokud sledujete televizi z více jak 2,5 m doporučujeme vybírat televizor v kategorii 40“+. Do restaurací a veřejných prostor hledejte velké LCD televize nad 50“.

3 LCD televizory, které Vás určitě nezklamou!

LCD televizor LG 32LD450

LCD televize LG 32LD450

Z nejlevnější kategorie do 10 000,-Kč vybíráme model 32LD450 od značky LG. Televize s úhlopříčkou 82cm je osazena kvalitním digitálním tunerem, je schopna zobrazení Full HD. Pro připojení blu-ray přehrávače, DVD rekordéru, nebo třeba domácího kina má tři HDMI vstupy, má i oblíbený a zákazníky často využívaný vstup USB pro váš flash disk, digitální foťák, kameru, nebo jiné příslušenství. Samozřejmostí jsou i další oblíbené vstupy a výstupy jako AV, RGB, sluchátkový výstup, nebo dlouhá léta používaný scart.

LCD televizor LG 32LE4500

LCD televize LG 32LE4500

Jako zástupce střední třídy do 13 000,-Kč Vám doporučíme LCD televizor LG 32LE4500. Televize s rozlišením Full HD, vyrobena s využitím LED LCD TV je supertenká – hloubka ještě nedávno neuvěřitelných 3,9 cm. LCD televize má úhlopříčku obrazovky 32“ to znamená 82 cm. Je osazena jak analogovým tak i digitálním tunerem pro příjem pozemního vysílání. Disponuje čtyřmi HDMI vstupy, USB, AV, RGB a dalšími užitečnými rozhraními pro Vaše oblíbené doplňky.

LCD televizor Panasonic TX-L32G20

LCD televize Panasonic TX-L32G20

Z toho nejlepšího, co se vyskytuje na českém trhu, vypíchněme stále cenově přijatelný Panasonic TX-L32G20. Tato LCD televize s úhlopříčkou 82cm má samozřejmě digitální tuner, je schopna Full HD rozlišení a je osazena všemi obvyklými vstupy i výstupy. Navíc je schopna záznamu na USB flash disk nebo na externí HDD. Šikovným doplňkem je také integrovaný slot na paměťovou kartu. Dodejme, že tato LCD televize Panasonic je k dostání do 15 000,-Kč.