05
Říj

SmartEco – revoluční technologie lamp pro projektory BenQ

Společnost BenQ učinila jako první výrobce, který začlenil do systému projekční lampy technologii ImageCare společnosti Philips, další kvalitativní krok vyvinutím své vlastní technologie SmartEco pro zdokonalení DLP z hlediska úspory energie.

projektor BenQ

projektor BenQ

Technologie SmartEco kombinuje energetickou účinnost s optimalizovaným kontrastem obrazu a delší životností lampy. Tato technologická inovace zlepšuje obrazový výkon, snižuje provozní náklady a náklady na údržbu projektorů.

SmartEco šetří energii a prodlužuje životnost lampy dynamickým nastavováním výkonu lampy podle promítaného obsahu. Dosahuje toho bez kompromisů v oblasti kvality obrazu – projektor zobrazuje obraz se zlepšeným kontrastem, přičemž udržuje maximální jas.

Technologie SmartEco spočívá v energeticky účinném způsobu, kterým se systémy lampy přizpůsobují různému nastavení jasu. SmartEco umožňuje projektoru kompenzovat tento proces prostřednictvím interního softwarového řešení, které udržuje ideální spektrum barev a rovněž poskytuje zlepšený kontrastní poměr. Tato revoluční technologie neprodukuje více světla, než je nutné a vždy se automaticky nastavuje do optimálního stavu.

Pokud promítaný obraz obsahuje tmavší prvky, lampa se u těchto scén příslušným způsobem ztlumí, aniž by z pohledu diváka došlo ke ztrátě optického jasu. To přináší uživatelům množství výhod – zejména prodloužení životnosti lampy až o 80 % a snížení spotřeby energie až o 50 %. 


Adams Lee, prezident BenQ Europe, říká: „SmartEco je velkou revolucí v technologii projektorů. Je to něco, co se objeví jednou za několik let. Tato inovace přináší našim uživatelům velmi významné výhody, zejména ve vzdělávacím a firemním segmentu. Kromě toho má SmartEco i ekologický rozměr. Činí používání projektoru šetrnějším k .“

tisková zpráva